Bohužel je poměrně dost běžnou praxí, se kterou není problém se setkat, že zaměstnavatel za všech okolností dává ruce pryč od toho, co se v rámci výkonu práce může stát zaměstnancům. A to dokonce i v takových případech, kdy se už bavíme o velice vážných událostech.

Pokud ale máte jistotu, že jste dodrželi veškeré pracovní povinnosti a bezpečnostní opatření, tak se nikdy nenechávejte odbýt. Přinášíme vám několik možností, jak můžete řešení problémů rozhodně posunout na vyšší úroveň.

Podnět k pracovnímu úřadu

Jednou z možností, co dělat, pokud vám má připadnout náhrada za bolest, ale zaměstnavatel ji odmítá poskytnout, je podnět k pracovnímu úřadu. Ten se totiž nestará jenom o nezaměstnané a poskytování práce, ale také o procesy u samotných zaměstnanců. Jednoduše se tak můžete obrátit přímo sem. S nejvyšší pravděpodobností pak podnět bude putovat dál směrem ke komisi, která následně firmu prověřuje. Jenže všichni víme, že takové šetření může trvat i dlouhé měsíce a nemusí z něj vzniknout zřetelný výsledek.

Soukromé a právnické agentury

Další možností je potom obrátit se na právníka, nebo ideálně specializované společnosti. Jak již bylo řešeno hned v úvodu, jedná se o poměrně běžnou a nepříjemnou praktiku, která se používá. Proto také případné nevyplacené plnění za pracovní úraz nemusí řešit úrazy, ale také soukromí společnost, která dokáže rovněž nabídnout spoustu možností. Mezi nimi je hlavně mnohem rychlejší řešení s ohledem na to, že moc dobře podobné firmy ví, na jaké místo sáhnout, aby donutila zaměstnavatele náhradu vyplatit.

Oznámení přímo na policii

V kompetenci policie rozhodně není řešit pracovní úrazy a jejich plnění. Může se ale stát, že policie bude u řešení situace, kdy došlo k vašemu pracovnímu úrazu. Ať je totiž kterákoliv záchranářská složka přítomná, tak to musí automaticky nahlásit. Jenže rozdílným případem je moment, kdy máte přiznanou náhradu, kterou zaměstnavatel odmítá vyplatit. Oznámení na policii České republiky je v ten moment rozhodně na místě, protože se již odehrává trestný čin.